Nasza kadra

Zespół Jedyneczki tworzą:

Aleksandra Rogowska -osoba prowadząca przedszkole, dyrektor

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i marketing oraz Organizacja i zarządzanie oświatą. Jestem managerem z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Wielotenie doświadczenie w brażny budowlanej pozwoliło mi stworzyć nowoczesne przedszkole wyposażone w innowacyjne systemy bezpieczeństwa. Jako entuzjastka sportu i zdrowego stylu życia pragnęłam stworzyć bezpieczne przedszkole promujące wśród dzieci ruch i aktywość fizyczną. Sport od zawsze był nieodłączną częścią mojego życia. Od najmłodszych lat trenowałam piłkę ręczną w klubie sportowym Truso Elbląg. Obecnie w wolnych chwilach biegam, lubię pływać oraz jeździć na nartach. Pociąga mnie jazda konna. Uwielbiam podróże i wycieczki wysokogórskie. Pragnę zaszczepiać w dzieciach miłość do ruchu, aktywności fizycznej, bo sport to zdrowie! Stąd właśnie motto przedszkola -Mądrze, zdrowo na sportowo!

Magdalena Ciechorska- zastępca dyrektora ds. pedagogicznych, nauczyciel

Jestem nauczycielem zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ukończyłam również studia wyższe na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza  z terapią pedagogiczną oraz Organizacja i zarządzanie oświatą. W codziennej pracy pedagoga kieruję się indywidualnym podejściem do każdego dziecka,podążając za nim i wspierając naturalny rozwój poprzez aktywizujące metody pracy. W kręgu moich zainteresowań jest pedagogika alternatywna, stwarzająca możliwość nauki poprzez zabawę i doświadczanie oraz badania w działaniu, jako narzędzie doskonalenia  warsztatu pedagogicznego, ewaluacji  i podnoszenia jakości pracy placówki. Cytując za J. Korczakiem  Przedszkole tworzy procesy indywidualnego wspomagania rozwoju i edukacji, niech myśl korczakowska przyświeca nam w codziennej pracy " naucz, wytłumacz, pomóż, pobłażaj, akceptuj, toleruj i wspieraj"

 

Katarzyna Pietkun- nauczyciel

Jestem absolwentką studiów licencjackich Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej o kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z logopedią oraz Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę zawodową zaczęłam już na ostatnim roku studiów. Uważam, że pracując z dziećmi należy oddać dzieciom głos, wsłuchać się w ich potrzeby. Płaszczyzną komunikacyjną między dziećmi, a dorosłymi może być przede wszystkim sztuka. Dzięki artystycznej twórczości dzieci zdobywają wiedzę o tym, co niepowtarzalne i jednostkowe, a także komunikują się z dorosłymi. Dlatego sztuka odgrywa niezwykle ważną rolę w mojej pracy z dziećmi. Celem mojej pracy jest przede wszystkim rozbudzenie w dzieciach pasji do poznawania świata oraz odnalezienia swoich zainteresowań. Poza tym, prywatnie uwielbiam uprawiać sport i staram się wzmacniać w dzieciach zdrowe nawyki związane z codziennym ruchem.

Joana Mierzejewska- nauczyciel

Jestem nauczycielem Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Ukończyłam również studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ponieważ robię to co lubię! Każdy dzień jest inny, ciekawy, przynosi wiele miłych niespodzianek. Obserwowanie w jaki sposób kształtują się charaktery dzieci i zdobyte umiejętności to najlepsza nagroda za wykonywaną pracę.

Anna Lewandowska-nauczyciel

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Ukończyłam studia o kierunku Pedagogika - edukacja wczesnoszkolna ze specjalizacją w terapii pedagogicznej. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim potrzebami dzieci, tym by miejsce w którym przebywają na codzień było miejscem pełnym ciepła i zrozumienia. Staram się również by każdy dzień przynosił im nowe, ciekawe doświadczenia, by poprzez zabawę, różnorodne metody i interesujące środki dydaktyczne poznawali otaczający ich świat. Największą satysfakcją dla mnie jako pedagoga jest uśmiech i zaufanie moich podopiecznych. Prywatnie jestem mamą więc doskonale rozumiem obawy i lęki rodziców o swoje pociechy zaczynające przygodę z przedszkolem

Dorota Stankiewicz- nauczyciel

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z logopedią. Jestem również magistrem z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Obecnie rozpoczęłam studia podyplomowe z logopedii. Interesuję się sportem i zdobywaniem wiedzy, którą mogę wykorzystać w pracy zawodowej z dziećmi.

Natalia Hura- nauczyciel języka angielskiego

Ukończyłam studia pierwszego stopnia z filologii angielskiej nauczycielskiej. Jestem również magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Zajęcia w przedszkolu prowadzę autorską metodą "HURRAY!", opartą na nauce poprzez zabawę w ciągłym ruchu, interakcji w języku angielskim z wykluczeniem książek i siedzenia w ławkach. Pracuję jako lektor w przedszkolach od 6 lat. Jestem certyfikowanym nauczycielem metody Helen Doron oraz dyrektorem Centrum Helen Doron w Elblągu.

Monika Januszewicz-Jernat- pomoc nauczyciela

Ukończyłam studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńcza i socjalna. W planach mam rozpoczęcie studiów podyplomowych na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W pracy z dziećmi zapewniam opiekę, bezpieczeństwo i pomoc w codziennych trudnościach. Prywatnie jestem mamą 4-letniego synka, więc doskonale rozumiem obawy rodziców o prawidłowy rozwój ich pociech.

Katarzyna Szklarczuk-instruktor piłki ręcznej oraz zajęć sportowychw ramach cyklu zajęć "Dzieciaki na medal"

Jestem insrtuktorem piłki ręcznej,wielokrotną mistrzynią i reprezentantką Polski w piłce ręcznej.
Przez całą karierę związana byłma z klubem Start Elbląg, z którym zdobyła m.in. dwukrotnie mistrzostwo Polski (1992, 1994), wicemistrzostwo (1991, 1997) i brązowe medale mistrzostw Polski (1993, 1998, 1999, 2000). Zakończyłam karierę w 2010, ale pozostałam w elbląskim klubie jako członek sztabu szkoleniowego. Od 01.09.2018 dołączyłam do kadry Jedyneczki, aby swoją miłością do sportu zarażać dzieci!

Tomasz Janaczek- instruktor piłki nożnej oraz gimnastyki ogólnorozwojowej w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, instruktorem piłki nożnej oraz nauczycielem wychowania fizycznego z 6 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Pracowałem w Klubie Sportowym Olimpia Elbląg z grupami najmłodszymi. Obecnie pracuję jako nauczyciel i jestem trenerem asystentem w Akademii Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg.

Michał Lecheta- instruktor judo w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 14-letnim stażem oraz trenerem UKS Olimpia Judo Elbląg.Prowadzę sekcje przy Gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pasłęku. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku-specjalizacja Judo. Uzyskałem specjalizację trenerską Judo po ukończeniu studiów podyplomowych na Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku. Jestem wieloletnim zawodnikiem UKS Judo Wilki Elbląg oraz zawodnikiem AWFiS Gdańsk – stopień czarny pas 2 DAN.

Edyta Beńko instruktor tańca w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Aleksandra Kołtunowska- instruktor judo w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Mam 22 lata i jestem studentką trzeciego roku wychowania fizycznego na AWFiS w Gdańsku.

Moja miłość do sportu rozpoczęła się w Szkole Podstawowej, gdzie zaczęłam startować w zawodach kolarskich. Jednak prawdziwą i wierną miłość odnalazłam 12 lat temu, kiedy postawiłam pierwsze kroki na tatami. Dzięki tamtej chwili w 2015 roku podeszłam do egzaminu na I DAN (czarny pas), który  zaliczyłam z pozytywnym wynikiem. Moim rodowitym klubem jest Tomita Elbląg natomiast od 3 lat trenuje w klubie Olimpia Elbląg. Na swoim koncie mam wiele wygranych i przegranych walk. Największymi sukcesami są - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek. Warto dodać, że taki sport jak judo to nie tylko spędzony czas na macie ale także bieganie, siłownia, sporty wodne, gimnastyka i wiele innych dyscyplin sportowych. Po 4 latach ciężkich treningów, pilnowania diet i prowadzenia „nadaktywnego” trybu życia zdecydowałam się zawiesić czynny udział w startach i skupić się na przekazywaniu wiedzy na temat judo młodym adeptom tego sportu. Od 3 lat jestem zawodowym sędzią.

Poza treningami swój czas poświęcam rodzinie i bliskim mi osobom. Uwielbiam podróże i przyrządzanie kuchennych słodkości.