Nasza kadra

Zespół Jedyneczki tworzą:

Aleksandra Rogowska -osoba prowadząca przedszkole, dyrektor

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i marketing oraz Organizacja i zarządzanie oświatą. Ukończyłam również studia na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolana oraz Przygotowanie pedagogogiczne. Jestem managerem z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Wielotenie doświadczenie w brażny budowlanej pozwoliło mi stworzyć nowoczesne przedszkole wyposażone w innowacyjne systemy bezpieczeństwa. Jako entuzjastka sportu i zdrowego stylu życia pragnęłam stworzyć bezpieczne przedszkole promujące wśród dzieci ruch i aktywość fizyczną. Sport od zawsze był nieodłączną częścią mojego życia. Od najmłodszych lat trenowałam piłkę ręczną w klubie sportowym Truso Elbląg. Obecnie w wolnych chwilach biegam, lubię pływać oraz jeździć na nartach. Pociąga mnie jazda konna. Uwielbiam podróże i wycieczki wysokogórskie. Pragnę zaszczepiać w dzieciach miłość do ruchu, aktywności fizycznej, bo sport to zdrowie! Stąd właśnie motto przedszkola -Mądrze, zdrowo na sportowo!

Magdalena Ciechorska- zastępca dyrektora ds. pedagogicznych, nauczyciel

Jestem nauczycielem zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ukończyłam również studia wyższe na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza  z terapią pedagogiczną oraz Organizacja i zarządzanie oświatą. W codziennej pracy pedagoga kieruję się indywidualnym podejściem do każdego dziecka,podążając za nim i wspierając naturalny rozwój poprzez aktywizujące metody pracy. W kręgu moich zainteresowań jest pedagogika alternatywna, stwarzająca możliwość nauki poprzez zabawę i doświadczanie oraz badania w działaniu, jako narzędzie doskonalenia  warsztatu pedagogicznego, ewaluacji  i podnoszenia jakości pracy placówki. Cytując za J. Korczakiem  Przedszkole tworzy procesy indywidualnego wspomagania rozwoju i edukacji, niech myśl korczakowska przyświeca nam w codziennej pracy " naucz, wytłumacz, pomóż, pobłażaj, akceptuj, toleruj i wspieraj"

 

Katarzyna Pietkun- nauczyciel

Jestem absolwentką studiów licencjackich Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej o kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z logopedią oraz Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę zawodową zaczęłam już na ostatnim roku studiów. Uważam, że pracując z dziećmi należy oddać dzieciom głos, wsłuchać się w ich potrzeby. Płaszczyzną komunikacyjną między dziećmi, a dorosłymi może być przede wszystkim sztuka. Dzięki artystycznej twórczości dzieci zdobywają wiedzę o tym, co niepowtarzalne i jednostkowe, a także komunikują się z dorosłymi. Dlatego sztuka odgrywa niezwykle ważną rolę w mojej pracy z dziećmi. Celem mojej pracy jest przede wszystkim rozbudzenie w dzieciach pasji do poznawania świata oraz odnalezienia swoich zainteresowań. Poza tym, prywatnie uwielbiam uprawiać sport i staram się wzmacniać w dzieciach zdrowe nawyki związane z codziennym ruchem.

Paulina Matłach- nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza i włączająca. Aktywnie uczestniczę w kursach oraz warsztatach z zakresu pedagogiki.

Jako wychowawca staram się, aby w grupie panowała atmosfera oparta na szacunku, przyjaźni i współpracy. Prowadząc zajęcia dydaktyczne ważne jest dla mnie aktywizowanie dzieci, zachęcanie do samodzielnego poszukiwania i odkrywania wiedzy. W swojej pracy korzystam z metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, Dziecięcej Matematyki wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, metod twórczego myślenia i pedagogiki zabawy. Moje motto to: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” – Konfucjusz.

Anna Wysocka-nauczyciel

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o kierunku pedagogika wczesnoszkolna. Stopień magistra uzyskałam na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie zdobyłam specjalizację z terapii pedagogicznej i wspomagania rozwoju dziecka zdolnego.

 Pedagogiem jestem z zawodu i zamiłowania. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Uczestniczenie w rozwoju dzieci, przyglądanie się zachodzącym w nich zmianom, oglądanie ich codziennych małych porażek i wielkich sukcesów daje mi poczucie, że moja praca ma sens. Nagrodą za każdy dzień pracy jest uśmiech moich podopiecznych. Prywatnie jestem mamą 2-letniego chłopca, dlatego wiem jak ważne jest zaufanie do osób, którym powierza się swoje pociechy.

Marta Rejman- nauczyciel

Jestem nauczycielką grupy Delfinków. Z wykształcenia jestem pedagogiem. W roku 2015 ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu na kierunku wczesna edukacja z terapią pedagogiczną, natomiast w 2017 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. W życiu prywatnym jestem mamą trójki dzieci. To właśnie moje skarby każdego dnia uczą mnie patrzeć na świat oczami dzieci. Kocham pracę z dziećmi, jest to moja największa pasja, która daje mi wiele satysfakcji i radości, w której mogę się spełniać. Podziwiam dzieci za ich szczerość i spontaniczność. W kontaktach z najmłodszymi staram się wykazywać empatią - dostrzegać, rozumieć i odpowiednio reagować na emocje swoich podopiecznych. Uważam, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można ,,wydobyć" poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby dziecka. U dzieci doceniam kreatywność, zaangażowanie oraz motywuję do samodzielności. Z wielką satysfakcją i dumą obserwuję codzienne postępy maluchów. Są to niezapomniane chwile, które wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci.

Magda Pliszka- nauczyciel

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, gdzie obroniłam tytuł licencjata z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Na tej samej uczelni zdobyłam także tytuł magistra z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z arteterapią. 

Od małego wiedziałam, w jakim kierunku chce iść. Najpierw kilka lat spełniałam się jako niania, później podczas trwania studiów jako animator czasu wolnego, by w końcu objąć funkcję nauczyciela- wychowawcy. W mojej pracy cenię sobie radość i szczęście moich podopiecznych, dlatego moim celem jest stwarzanie przyjaznej atmosfery, pełnej ciepła i poczucia bezpieczeństwa, w której dzieci mogą pobudzać swoją ciekawość i rozwijać kreatywność.

Natalia Hura- nauczyciel języka angielskiego

Ukończyłam studia pierwszego stopnia z filologii angielskiej nauczycielskiej. Jestem również magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Zajęcia w przedszkolu prowadzę autorską metodą "HURRAY!", opartą na nauce poprzez zabawę w ciągłym ruchu, interakcji w języku angielskim z wykluczeniem książek i siedzenia w ławkach. Pracuję jako lektor w przedszkolach od 6 lat. Jestem certyfikowanym nauczycielem metody Helen Doron oraz dyrektorem Centrum Helen Doron w Elblągu.

Dominika Bednarek- nauczyciel, logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia licencjackie z Logopedii, magisterskie z Pedagogiki Ogólnej. Oprócz tego skończyłam studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Moja praca, to moja pasja. Uwielbiam nawiązywać kontakty z dziećmi. Przygotowywanie zajęć, pomocy dydaktycznych dla najmłodszych sprawia mi dużo radości. W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do każdego dziecka.

Monika Januszewicz-Jernat- pomoc nauczyciela

Ukończyłam studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńcza i socjalna. W planach mam rozpoczęcie studiów podyplomowych na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W pracy z dziećmi zapewniam opiekę, bezpieczeństwo i pomoc w codziennych trudnościach. Prywatnie jestem mamą 4-letniego synka, więc doskonale rozumiem obawy rodziców o prawidłowy rozwój ich pociech.

Dagmara Zajączkowska- pomoc nauczyciela

Jestem studentką Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jednocześnie samodzielnie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu pedagogiki. Zdobywałam doświadczenie pracując z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych. Bardzo lubię pracę z dziećmi, a każde ich osiągnięcie wywołuje na mojej twarzy uśmiech. Wierzę, że to, co robię jest moim powołaniem, ponieważ ta praca daje mi wiele satysfakcji i radości. Jestem osobą ciepłą, otwartą i szczerą. Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi zyskując ich uwagę i sympatię. Punktem wyjścia w moich relacjach z podopiecznymi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa.

Agnieszka Majewska- pomoc nauczyciela

Jestem obecnie na etapie dokształcania i zdobywania nowych umiejętności. W 2018 r. ukończyłam kurs uprawniający do sprawowania opieki nad dziećmi. Mam szczere i wielkie chęci, aby poszerzać swoje zdolności oraz wiedzę, aby moi podopieczni mogli uczyć się ode mnie jak najwięcej. Odkąd pamiętam zawsze lubiłam pracę z dziećmi. Daje mi ona dużo satysfakcji, energii oraz przyjemności. Codziennie idąc do pracy jestem szczęśliwa, ponieważ wiem, że czekają tam na mnie wyjątkowe i cudownie małe osóbki. Prywatnie jestem dumną mamą dwójki już dużych dzieci, która w wolnym czasie biega i jeździ na rowerze. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia i ludzi, których spotykam na swojej drodze.

Iwona Fiedorowicz- pomoc nauczyciela

Pracuję jako pomoc nauczyciela. Bardzo lubię dzieci, więc praca z nimi sprawia mi wielką przyjemność. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na kursie opiekuna dziecięcego, aby moja praca była jeszcze bardziej efektywna. Osobiście jestem mamą dwóch dorosłych córek. Bardzo lubię czytać książki i chodzić do kina.

Katarzyna Szklarczuk-instruktor piłki ręcznej oraz zajęć sportowychw ramach cyklu zajęć "Dzieciaki na medal"

Jestem insrtuktorem piłki ręcznej,wielokrotną mistrzynią i reprezentantką Polski w piłce ręcznej.
Przez całą karierę związana byłma z klubem Start Elbląg, z którym zdobyła m.in. dwukrotnie mistrzostwo Polski (1992, 1994), wicemistrzostwo (1991, 1997) i brązowe medale mistrzostw Polski (1993, 1998, 1999, 2000). Zakończyłam karierę w 2010, ale pozostałam w elbląskim klubie jako członek sztabu szkoleniowego. Od 01.09.2018 dołączyłam do kadry Jedyneczki, aby swoją miłością do sportu zarażać dzieci!

Joanna Suliga- fizjoterapeuta prowadząca gimnastykę korekcyjną oraz instruktor judo w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Jestem mgr  fizjoterapii oraz nauczycielem wychowania fizycznego.
Istotnym elementem mojej pracy jest sport, który stanowi ważną część mojego życia. Jestem licencjonowanym instruktorem sportu o specjalności judo. Styczność ze sportem pozwala mi na ciągłe wzbogacanie wiedzy i doświadczenia.
Kolejnymi umiejętnościami, które zdobyłam jest praca z dziećmi. Pracowałam w przychodni dziecięcej gdzie głównie spotykałam się z urazami, wadami postawy, mózgowymi porażeniami dziecięcymi oraz dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu.  Obecnie pracuje również w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi gdzie ważnym czynnikiem jest indywidualne podejście do potrzeb dziecka.
Pracę traktuję przede wszystkim jako powołanie i pasję. Nie ma dla mnie w niej nic cenniejszego niż radość osoby, której mogę pomóc.

Michał Lecheta- instruktor judo w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 16-letnim stażem oraz trenerem UKS Olimpia Judo Elbląg.Prowadzę sekcje przy Gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pasłęku. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku-specjalizacja Judo. Uzyskałem specjalizację trenerską Judo po ukończeniu studiów podyplomowych na Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku. Jestem wieloletnim zawodnikiem UKS Judo Wilki Elbląg oraz zawodnikiem AWFiS Gdańsk ? stopień czarny pas 2 DAN.

Edyta Beńko instruktor tańca w ramach zajęć "Dzieciaki na medal"

Małgorzata Skiba- fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej

Pracuję z dziećmi od 1997 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu, jestem magistrem fizjoterapii z pedagogicznym wykształceniem, certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej, z szeregiem wielu innych specjalistycznych kursów i szkoleń, hipoterapeutą, instruktorem sportu osób niepełnosprawnych oraz wykładowcą akademickim na uczelni warszawskiej ( kształcę nowe kadry z zakresu Integracji Sensorycznej ).

W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas, a wieczorami sięgać po dobrą książkę.

W przedszkolu Jedyneczka zapraszam Państwa dzieci na zajęcia Integracji Sensorycznej. W nowo powstałej Sali ćwiczymy w formie zabawy, stymulujemy prawidłowy rozwój psychomotoryczny na zajęciach indywidualnych.

Marzena Madej- kucharka, cukiernik

Z wykształcenia jestem cukiernikiem. Potrafię również smacznie przygotowywać wszystkie inne posiłki, które serwujemy dzieciom w przedszkolu. Zwracam szczególną uwagę na wysoką jakość produktów, z których przyrządzamy potrawy oraz odpowiedni dobór przypraw, tak aby dania były smaczne i zdrowe.

Anna Wiśniewska- woźna

 Pracuję jako woźna i dbam o czystość w przedszkolu. Przedszkole to mój drugi dom i tak jak w domu, tak w przedszkolu staram się, by zawsze było czysto i schludnie.

Aria- Dogoterapeuta

Nazywam się Aussie Laria Magicbrownie FCI - dla przyjaciół Aria :)

Niedawno dołączyłam do zespołu Jedyneczki jako przyszły dogoterapeuta i przyjaciel wszystkich dzieci, kadry i rodziców też ;)

Jeszcze u hodowcy przeszłam specjalistyczne psie testy psychologiczne, które wskazują na to, że mam predyspozycje do pracy z dziećmi.

Jestem jeszcze malutka, ale obiecuję dzielnie trenować i szkolić się dla Was kochane dzieci! Już nie mogę się doczekać wspólnych przeżyć !!!

 

Karolina Gdaniec- kucharka

Ukończyłam elblaską szkołę gastronomiczną. Jestem szczęśliwa, że mogę smacznie i zdrowo gotować dla naszych przedszkolnych dzieci. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby przygotowane przeze mnie dania smakowały "jak u mamy".